Cyklo plavba

 

PRAHA – KRALUPY nad VLTAVOU – MĚLNÍK - LITOMEŘICE – MLČECHVOSTY - PRAHA

 

DEN 1 - PŘÍJEZD DO PRAHY


Individuální příjezd do Prahy. Nalodění od 16 hodin. Po večeři se projděte po Karlově mostu, který je zvláště krásný za tmy, také můžete obdivovat nádherné památky osvětleného Pražského hradu.

 

DEN 2 - PRAHA - KRALUPY, CYKLOTURISTIKA CCA 27 KM

 

Po snídani obdržíte jízdní kola a startujeme na první jízdu. Pojedeme podél Vltavy kolem barokního zámku Troja do Klecánek a pak pokračujeme na volném břehu Vltavy přes Drasty, Vodochody zpět do konečné destinace v Kralupech nad Vltavou.

 

DEN 3 - KRALUPY - MĚLNÍK, VÝLET NELAHOZEVES, VÝLET LODÍ DO LITOMĚŘIC, JÍZDA NA KOLE ASI 28 KM

 

Po 9:00 ráno vyjíždíme podél Vltavy do Nelahozevsi, kde navštívíme rodiště Antonína Dvořáka a jeden z nejslavnějších renesančních zámků, známého také jako "Malý Louvre České republiky", pokračujeme v prohlídce Veltruského parku, rozsáhlého areálu s četnými sochami a pavilony do královského města Mělník. Po návratu ve 13:30 následuje výlet lodí po Labi do Litoměřic.

 

DEN 4 - LITOMĚŘICE - PROHLÍDKA MĚSTA, CYKLOTURISTIKA DO ÚSTÍ N. L A A ZPĚT, CCA 53 KM

 

Při prohlídce města s průvodcem máte možnost objevit královské město Litoměřice, jedno z nejkrásnějších měst v České republice. Gotické, renesanční a barokní stavby v centru města jsou velmi zachovalé. Za návštěvu stojí barokní katedrála sv. Štěpána na kopci, rozsáhlý systém podzemních chodeb nebo rezidence biskupa.

 

Zajímavá je také návštěva Terezína. Památník koncentračního tábora je vzdálen pouhých 5 km a je snadno dostupný na kole. Pro náruživé sportovce se nabízí cyklistická túra do Ústí působivým údolím Labe. Trasa prochází „Porta Bohemicou – bránou Čech“ podél labského pískovcového pohoří. MS FLORENTINA zůstává přes noc v Litoměřicích.

 

DEN 5 - LITOMĚŘICE - ROUDNICE - MLČECHVOSTY, CYKLISTIKA ROUDNICE - MĚLNÍK - MLČECHVOSTY, ASI 40 KM

 

Cyklo-výlet začne po doplutí do Roudnice. Pojedeme podél Labe přes Dobřín, Račice a Vliněves opět do půvabného města Mělník. Při prohlídce města si užijete nádherný výhled na soutok řeky Vltavy a Labe. Pokračujte na kole do cíle v Mlčechvostech.

 

DEN 6 - MLČECHVOSTY - PRAHA, ASI 40 KM

 

Dnes se můžete vydat na poslední jízdu na kole do Prahy přes Nelahozeves, Kralupy, Vodochody, Drasty a Klecánky nebo zůstat na palubě a užívat si výlet lodí ze sluneční paluby.

 

DEN 7 - PROHLÍDKA PRAHY, CYKLOTURISTIKA PRAHA - ZBRASLAV A ZPĚT, CCA 30 KM

 

Vrcholem prohlídky pravého břehu řeky Vltavy je Staré Město s Židovskou čtvrtí a Nové Město. Alternativně můžete projet kolem řeky Vltavy do Zbraslavi a zpět. Za zmínku stojí návštěva legendárního Vyšehradu, který se tyčí na malebné skále.

 

DEN 8 - PO SNÍDANI ODJEZD DOMŮ

 

© Copyright 2020

Naši partneři
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..
FLORENTINA BOAT hotel v Praze hodnocení